Шпалери, що виробляють енергію

-
702
Шпалери, що виробляють енергію
Тип статті:
Огляди

Англійськими вченими була створена технологія виробництва шпалер, які працюють за принципом біоакумуляторів, тобто можуть накопичувати і перетворювати енергію. Вони працюють як сонячні батареї.

Щоб виготовити прототип, вчені додали до чорнила струменевого принтера ціанобактерії. Особливість цих мікроорганізмів в тому, що їм доступний фотосинтез. За технологією спочатку на паперову або тканинну основу наносяться вуглецеві нанотрубки, а потім — чорнило.

Невеликий відрізок таких шпалер (30х20 см) здатний акумулювати і відтворювати енергію, рівну одній світлодіодній лампочці. Ціанобактерії живуть на шпалерах, синтезують кисень, завдяки чому в будинку, де є такий елемент декору, завжди чисте повітря.

Ці шпалери органічні, після вироблення ресурсу їх можна без остраху викинути: вони швидко розкладаються і не забруднюють навколишнє середовище.

Проблеми таких модерних оздоблювальних матеріалів в тому, що термін живучості бактерій складно передбачити, та і таких шпалер масштабного формату ще не створено.

Джерело:
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.