Шумова дорожня розмітка буде на трасах в Україні за новими ДБН

13:20
Шумова дорожня розмітка буде на трасах в Україні за новими ДБН

Мінрегіон продовжує запроваджувати нові будівельні норми. Цього разу вони стосуватимуться дорожньої розмітки на об’єктах вищої категорії, тобто І та ІІ. Планується облаштувати фрезеровані шумові смуги. Проект змін називається ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво».

Заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе зазначає, що шумова дорожня розмітка є недорогим способом забезпечення безпеки дорожнього руху, а також зменшення кількості аварій. Особливо їхня дія помітна, коли людина довго їде за кермом і втрачає здатність контролювати ситуацію, наприклад, засинаючи. Тоді шум від смуги допомагає зорієнтуватися. Їх варто облаштовувати на найбільших трасах.

Нагадаємо, що перші шумові смуги з’явилися на дорогах США у середині минулого століття. Такі смуги є і в Канаді, Німеччині, Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії, наприклад. В Україні про них заговорили лише сьогодні!

Ці смуги схожі на нерівності, знаходяться вони вздовж та впоперек траси. Наїзд на них створює шум, здатний попередити собою про наявну небезпеку.

RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Чому демонтували АЗС у Вільшанці Кіровоградської області? Про все докладно розповідає Stroy-inform.
Яким під'їздах у Кропивницького встановлять енергозберігаючі вікна замість колишніх: розповідає Bud-inform.
Як рятували дві архітектурні пам'ятки Кропивницького сьогодні, 28-го листопада, розповідає Bud-inform.
На засіданні виконавчого комітету міської ради вирішували, за що і як карати, якщо порушується законодавство про охорону культурної спадщини. Розповідає Bud-inform.
Після прес-конференції розкрилася схема надходження грошей для реставрації мосту у Кропивницькому.